Aktualności

Odważna architektura z charakterem.Osiedle Botaniczna z rozwiązaniami Protan Polska.

Membrany Protan dzięki unikalnym rozwiązaniom pozwalają na wykonanie nowoczesnych i trwałych dachów. Wysoka jakość, ochrona przed warunkami atmosferycznymi oraz estetyka to jedne z ich podstawowych cech. Nie bez znaczenia jest również aspekt prośrodowiskowy i wykorzystanie ekologicznych surowców. Tym razem membrany dachowe znalazły zastosowanie w inwestycji Osiedle Botaniczna w Poznaniu. Obok dachów przemysłowych, obiektów użyteczności publicznej, produkty Protan bardzo dobrze sprawdzają się także w projektach budownictwa mieszkaniowego.


Protan Polska z Certyfikatem Rzetelności

Protan Polska został wyróżniony w Programie Rzetelna Firma. To inicjatywa skierowana do przedsiębiorców, potwierdzająca ich przejrzystość i uczciwość płatniczą. Dzięki przystąpieniu do certyfikacji, firma podkreśla etyczne zachowania w biznesie.


Protan Polska w wyścigu kolarskim Majka Days 2017!

Majka Days to wyjątkowy wyścig, któremu patronuje Medalista Olimpijski z Rio de Janeiro - Rafał Majka. Impreza kolarska przyciągnęła kilkuset uczestników. Odbyła się w dniach 16-17 września br. w Krynicy Zdrój, w Beskidzie Sądeckim. Do wyścigu na dystansie 75 km dołączył reprezentant Protan Polska.


Konferencja PROTAN AS w Krakowie

Po raz pierwszy w Polsce odbyła się konferencja reprezentantów spółek Grupy Protan obecnych w Europie i związanych z technologiami membranowymi dla dachów. Inicjatywa miała na celu wymianę doświadczeń, prezentację produktów i najważniejszych kierunków aktywności Grupy Protan. Organizatorem wydarzenia, które odbyło się z końcem września w Krakowie był PROTAN AS.


Wilgotność w budynkach

W środowisku naturalnym poza obszarami pustynnymi i polarnymi wilgotność występuje wszędzie. Jej powstawanie wewnątrz i na zewnątrz miejsc w których pojawia się człowiek jest nieuniknione. Nie jesteśmy zatem w stanie uchronić się przed występowaniem wilgoci w budynkach, ale możemy zapobiec jej szkodliwemu oddziaływaniu.


Protan Polska dla opracowania wytycznych DAFA do odbiorów dachów

Wychodząc naprzeciw problemom wykonawców przy odbiorach budynków, w Stowarzyszeniu DAFA powstała Grupa Merytoryczna dla opracowania „Wytycznych do odbiorów dachów eksponowanych”. Eksperci wywodzący się z firm członkowskich Stowarzyszenia DAFA, w tym przedstawiciele Protan Polska, uznali, że warto opracować narzędzie, które będzie rozstrzygało spory przy odbiorach budynków i na które będzie można się powołać w uzgadnianiu wielu problematycznych kwestii pomiędzy wykonawcą a inwestorem i Generalnym Wykonawcą.


Protan Polska wspiera 11. edycję wyścigu charytatywnego ZŁOMBOL 2017!

2 września w Katowicach wystartowała 11. edycja największego na świecie wyścigu charytatywnego - ZŁOMBOL 2017. To impreza miłośników motoryzacji, podróży i tych, którzy chcą pomagać. Ponad 500 zespołów pokona 2500 km. Zebrane pieniądze od darczyńców, obecnie ponad 1 mln zł, przeznaczone zostaną dla podopiecznych domów dziecka.


Nowy Dyrektor Sprzedaży w Protan International

Espen Moe dołączy od 1 września br. do Protan International. Obejmując stanowisko Dyrektora Sprzedaży będzie odpowiedzialny za rozwój sprzedaży, w tym eksport pokryć dachowych - membran oraz systemów wentylacyjnych. Powołany zostanie także na Członka Zarządu Grupy Protan.


Zgrzewy na dachu i ich kontrola

Membrana to jeden z najważniejszych elementów pokrycia dachowego. Zapewnia odporność na szereg czynników zewnętrznych takich jak wiatr, deszcz, topniejący śnieg, wilgoć, wysoką i niską temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne. Sam materiał to jednak nie wszystko - dobór sposobu montażu do warunków otoczenia i specyfiki obiektu oraz odpowiednio wykonane zgrzewy mają kluczowe znaczenie.


Nowa aktywność Protan Polska

Rozwiązania Protan dzięki niezależnym dealerom są dostępne na Litwie już od trzech lat. Wkrótce stworzone zostanie nowe narzędzie wspomagające pracę dystrybutorów. Trwają przygotowania uruchomienia nowej strony internetowej w języku litewskim.


Spotkanie PROTAN INTERNATIONAL po raz pierwszy w Polsce

We wrześniu br. po raz pierwszy w Polsce spotkają się przedstawiciele Grupy PROTAN INTERNATIONAL. Reprezentanci poszczególnych krajów, gdzie obecna jest Grupa Protan będą rozmawiać o kierunkach rozwoju i nowych inicjatywach światowego lidera w technologiach membranowych.


Protan Polska dla IKEA w Lublinie

Dobiegają końca prace budowlane nowego obiektu w Lublinie należącego do szwedzkiego giganta meblowego - IKEA. Inwestycja obejmuje powierzchnię blisko 60 tys. m2. Generalnym wykonawcą jest spółka P.A. NOVA. Rozwiązania dachowe dostarcza Protan Polska.


PROTAN w Grupie Merytorycznej DAFA

PROTAN POLSKA jako jeden z członków Stowarzyszenia DAFA, bierze udział w pracach związanych z nową inicjatywą organizacji. Powołano Grupę Merytoryczną, której zadaniem będzie opracowanie warunków i wytycznych do odbioru dachów i ścian.


Rozwiązania PROTAN dla ISOPAK Poland

W Podstrefie Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” realizowana jest inwestycja budowy zakładu produkcyjnego spółki ISOPAK Poland. Inwestor jest włoskim producentem wyrobów styropianowych dla przemysłu AGD. Rozwiązania dla pokryć dachowych budynku dostarczył PROTAN POLSKA.


Przedłużenie terminu przesyłania prac!Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny DACH - SYMETRIA PRZESTRZENI

Przedłużamy termin przesyłania prac w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego organizowanego przez Protan Polska pt.: „DACH - SYMETRIA PRZESTRZENI”. Inicjatywa dedykowana wszystkim pasjonatom fotografii przemysłowej. Partnerami Konkursu są - Redakcja Magazynu „Architektura&Biznes” oraz Agencja Kreatywnych Fotografów „Impact - Photo”. Zapraszamy do zarejestrowania dachu ciekawego w formie w ujęciu przestrzennym. Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia br.


Największa w Europie fabryka baterii LG z rozwiązaniami PROTAN

W specjalnej strefie ekonomicznej, w województwie dolnośląskim powstaje największa w Europie fabryka baterii litowych do samochodów elektrycznych. Obiekt należący do koncernu LG Chem ma powierzchnię 41 300 m2. Protan Polska odpowiedzialny był za rozwiązania membranowe wykorzystane w pokryciu dachowym.


PROTAN POLSKA dla Centrum Logistycznego Amazon w Sosnowcu

Protan Polska dostarczył rozwiązania membranowe dla pokrycia dachu do największego magazynu AMAZON zlokalizowanego w Sosnowcu. Centrum Logistyczne jest największym obiektem w Polsce z ponad 100 000 m2 dachu na jednym budynku. To kolejna realizacja Protan Polska dla inwestycji AMAZON.


Protan Polska partnerem konkursu IKAR JAKOŚCI

IKAR JAKOŚCI to inicjatywa wyróżniająca aktywnych i kreatywnych studentów. Ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania, to projekt Fundacji Qualitas wspierany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Protan Polska został partnerem drugiej edycji konkursu.


Omega w pokryciach dachowych

Wykorzystywanie prefabrykowanych komponentów Protan pozwala na stworzenie kompletnych systemów dachowych. Profile Omega pozwalają na uzyskanie efektu dachu pokrytego blachą w rąbek stojący. Prefabrykowane detale i attyki Protan umożliwiają przyspieszenie postępu prac, ale wpływają także na poprawę wyglądu dachu po jego wykończeniu.