Aktualności

Z dbałości o środowisko

Proekologiczne rozwiązania są coraz popularniejsze w branży budownictwa. Sprzyjają temu nowoczesne technologie, które pozwalają na wdrożenie zrównoważonych systemów. Redukcja ilości odpadów, niski poziom emisji szkodliwych substancji, czy długa trwałość materiałów, to tylko niektóre z czynników, które pomagają skutecznie dbać o środowisko.


Renowacja dachów z Protan EX

Membrany Protan są przeznaczone zarówno dla nowych budynków, jak i projektów renowacji. Wyróżniają się bardzo dobrą jakością i trwałością, a ich dużą zaletą jest odporność na warunki atmosferyczne, m.in. niskie temperatury i promieniowanie UV.


Dachy zielone dla przyszłości

Ekologiczne i pro-środowiskowe rozwiązania są przyszłością w branży architektury i budownictwa. We współczesnych miastach pojawia się coraz więcej budynków, które poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii, pomagają wspierać naturalny mikroklimat.


Wykorzystaj siłę wiatru z Protan Vacuum System

Protan Vacuum to unikalny system oparty na zasadzie utrzymywania membrany na dachu, dzięki podciśnieniu wytworzonemu przez wiatr. Efekt próżni powoduje, iż membrana dociskana jest do podłoża, a działanie wiatru zostaje przeniesione na konstrukcję. Im większa siła wiatru, tym lepiej działa system.


Podsumowanie roku Protan Polska

W Protan Polska jesteśmy nie tylko dostawcą membran dachowych dla różnego rodzaju realizacji, ale angażujemy się także w nietypowe projekty, zwracając szczególną uwagę na edukację i społeczną odpowiedzialność biznesu. Za nami rok pełen wyzwań. Zapraszamy do lektury.


Szkoła Dekarska nominowana do Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU®

Już po raz drugi Kapituła Certyfikatu doceniła zaangażowanie norweskiego producenta membran dachowych w poprawę jakości wykonania dachów i wyróżniła go za projekt szkoleń dla dekarzy. Szkoła Dekarska pod patronatem PROTAN POLSKA jest jedynym takim centrum wiedzy o dachach w naszym kraju.


Stawiamy na bezpieczeństwo

Zapewnienie bezpieczeństwa jest nadrzędną wartością firmy Protan Polska. Dlatego w trosce o uczestników Szkoły Dekarskiej, wprowadziliśmy obowiązkowy moduł BHP, czyli szkolenie stanowiskowe umożliwiające uczestnikom zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa, obowiązującymi podczas udziału w zajęciach praktycznych.


Membrany Protan na kopule silosa

Trwa modernizacja zabytkowej Cukrowni Kluczewo w Stargardzie. W ramach planu rozbudowy terenu, którego właścicielem jest Krajowa Spółka Cukrowa SA., powstaje drugi silos cukrowy, o poj. 60 tys. ton i wysokości zbliżonej do 20-piętrowego budynku. Pokrycie dachowe dla tego obiektu dostarcza firma Protan, specjalizująca się w produkcji membran dachowych dla budynków przemysłowych.


Wspieramy młodych na rynku pracy

W Protan Polska mamy świadomość tego, że ludzie młodzi są dużą wartością na rynku pracy, dlatego wspieramy szereg inicjatyw dedykowany studentom i absolwentom.


Protan Polska i Fabryka Czekolady E. Wedel

Membrany dachowe Protan znalazły zastosowanie w inwestycji rozbudowy obiektów fabryki LOTTE Wedel Sp. z o.o. w Warszawie. Na terenie zakładu rozpoczęto już projekt budowy ruchomego magazynu wysokiego składowania, który jest dobudowywany do przedwojennej części Fabryki Czekolady E. Wedla. Inwestycję podzielono na trzy etapy.


DACH - SYMETRIA PRZESTRZENI. Uroczyste wręczenie nagrody głównej

21 września mieliśmy przyjemność wręczyć dyplom oraz nagrodę Laureatce Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „DACH - SYMETRIA PRZESTRZENI”, organizowanego przez Protan Polska, we współpracy z redakcją magazynu „Architektura i Biznes” oraz agencją Impact Production.


Odważna architektura z charakterem.Osiedle Botaniczna z rozwiązaniami Protan Polska.

Membrany Protan dzięki unikalnym rozwiązaniom pozwalają na wykonanie nowoczesnych i trwałych dachów. Wysoka jakość, ochrona przed warunkami atmosferycznymi oraz estetyka to jedne z ich podstawowych cech. Nie bez znaczenia jest również aspekt prośrodowiskowy i wykorzystanie ekologicznych surowców. Tym razem membrany dachowe znalazły zastosowanie w inwestycji Osiedle Botaniczna w Poznaniu. Obok dachów przemysłowych, obiektów użyteczności publicznej, produkty Protan bardzo dobrze sprawdzają się także w projektach budownictwa mieszkaniowego.


Protan Polska z Certyfikatem Rzetelności

Protan Polska został wyróżniony w Programie Rzetelna Firma. To inicjatywa skierowana do przedsiębiorców, potwierdzająca ich przejrzystość i uczciwość płatniczą. Dzięki przystąpieniu do certyfikacji, firma podkreśla etyczne zachowania w biznesie.


Protan Polska w wyścigu kolarskim Majka Days 2017!

Majka Days to wyjątkowy wyścig, któremu patronuje Medalista Olimpijski z Rio de Janeiro - Rafał Majka. Impreza kolarska przyciągnęła kilkuset uczestników. Odbyła się w dniach 16-17 września br. w Krynicy Zdrój, w Beskidzie Sądeckim. Do wyścigu na dystansie 75 km dołączył reprezentant Protan Polska.


Konferencja PROTAN AS w Krakowie

Po raz pierwszy w Polsce odbyła się konferencja reprezentantów spółek Grupy Protan obecnych w Europie i związanych z technologiami membranowymi dla dachów. Inicjatywa miała na celu wymianę doświadczeń, prezentację produktów i najważniejszych kierunków aktywności Grupy Protan. Organizatorem wydarzenia, które odbyło się z końcem września w Krakowie był PROTAN AS.


Wilgotność w budynkach

W środowisku naturalnym poza obszarami pustynnymi i polarnymi wilgotność występuje wszędzie. Jej powstawanie wewnątrz i na zewnątrz miejsc w których pojawia się człowiek jest nieuniknione. Nie jesteśmy zatem w stanie uchronić się przed występowaniem wilgoci w budynkach, ale możemy zapobiec jej szkodliwemu oddziaływaniu.