Aktualności

Podsumowanie roku Protan Polska

W Protan Polska jesteśmy nie tylko dostawcą membran dachowych dla różnego rodzaju realizacji, ale angażujemy się także w nietypowe projekty, zwracając szczególną uwagę na edukację i społeczną odpowiedzialność biznesu. Za nami rok pełen wyzwań. Zapraszamy do lektury.


Szkoła Dekarska nominowana do Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU®

Już po raz drugi Kapituła Certyfikatu doceniła zaangażowanie norweskiego producenta membran dachowych w poprawę jakości wykonania dachów i wyróżniła go za projekt szkoleń dla dekarzy. Szkoła Dekarska pod patronatem PROTAN POLSKA jest jedynym takim centrum wiedzy o dachach w naszym kraju.


Stawiamy na bezpieczeństwo

Zapewnienie bezpieczeństwa jest nadrzędną wartością firmy Protan Polska. Dlatego w trosce o uczestników Szkoły Dekarskiej, wprowadziliśmy obowiązkowy moduł BHP, czyli szkolenie stanowiskowe umożliwiające uczestnikom zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa, obowiązującymi podczas udziału w zajęciach praktycznych.


Membrany Protan na kopule silosa

Trwa modernizacja zabytkowej Cukrowni Kluczewo w Stargardzie. W ramach planu rozbudowy terenu, którego właścicielem jest Krajowa Spółka Cukrowa SA., powstaje drugi silos cukrowy, o poj. 60 tys. ton i wysokości zbliżonej do 20-piętrowego budynku. Pokrycie dachowe dla tego obiektu dostarcza firma Protan, specjalizująca się w produkcji membran dachowych dla budynków przemysłowych.


Wspieramy młodych na rynku pracy

W Protan Polska mamy świadomość tego, że ludzie młodzi są dużą wartością na rynku pracy, dlatego wspieramy szereg inicjatyw dedykowany studentom i absolwentom.


Protan Polska i Fabryka Czekolady E. Wedel

Membrany dachowe Protan znalazły zastosowanie w inwestycji rozbudowy obiektów fabryki LOTTE Wedel Sp. z o.o. w Warszawie. Na terenie zakładu rozpoczęto już projekt budowy ruchomego magazynu wysokiego składowania, który jest dobudowywany do przedwojennej części Fabryki Czekolady E. Wedla. Inwestycję podzielono na trzy etapy.


DACH - SYMETRIA PRZESTRZENI. Uroczyste wręczenie nagrody głównej

21 września mieliśmy przyjemność wręczyć dyplom oraz nagrodę Laureatce Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „DACH - SYMETRIA PRZESTRZENI”, organizowanego przez Protan Polska, we współpracy z redakcją magazynu „Architektura i Biznes” oraz agencją Impact Production.


Odważna architektura z charakterem.Osiedle Botaniczna z rozwiązaniami Protan Polska.

Membrany Protan dzięki unikalnym rozwiązaniom pozwalają na wykonanie nowoczesnych i trwałych dachów. Wysoka jakość, ochrona przed warunkami atmosferycznymi oraz estetyka to jedne z ich podstawowych cech. Nie bez znaczenia jest również aspekt prośrodowiskowy i wykorzystanie ekologicznych surowców. Tym razem membrany dachowe znalazły zastosowanie w inwestycji Osiedle Botaniczna w Poznaniu. Obok dachów przemysłowych, obiektów użyteczności publicznej, produkty Protan bardzo dobrze sprawdzają się także w projektach budownictwa mieszkaniowego.


Protan Polska z Certyfikatem Rzetelności

Protan Polska został wyróżniony w Programie Rzetelna Firma. To inicjatywa skierowana do przedsiębiorców, potwierdzająca ich przejrzystość i uczciwość płatniczą. Dzięki przystąpieniu do certyfikacji, firma podkreśla etyczne zachowania w biznesie.


Protan Polska w wyścigu kolarskim Majka Days 2017!

Majka Days to wyjątkowy wyścig, któremu patronuje Medalista Olimpijski z Rio de Janeiro - Rafał Majka. Impreza kolarska przyciągnęła kilkuset uczestników. Odbyła się w dniach 16-17 września br. w Krynicy Zdrój, w Beskidzie Sądeckim. Do wyścigu na dystansie 75 km dołączył reprezentant Protan Polska.


Konferencja PROTAN AS w Krakowie

Po raz pierwszy w Polsce odbyła się konferencja reprezentantów spółek Grupy Protan obecnych w Europie i związanych z technologiami membranowymi dla dachów. Inicjatywa miała na celu wymianę doświadczeń, prezentację produktów i najważniejszych kierunków aktywności Grupy Protan. Organizatorem wydarzenia, które odbyło się z końcem września w Krakowie był PROTAN AS.


Wilgotność w budynkach

W środowisku naturalnym poza obszarami pustynnymi i polarnymi wilgotność występuje wszędzie. Jej powstawanie wewnątrz i na zewnątrz miejsc w których pojawia się człowiek jest nieuniknione. Nie jesteśmy zatem w stanie uchronić się przed występowaniem wilgoci w budynkach, ale możemy zapobiec jej szkodliwemu oddziaływaniu.


Protan Polska dla opracowania wytycznych DAFA do odbiorów dachów

Wychodząc naprzeciw problemom wykonawców przy odbiorach budynków, w Stowarzyszeniu DAFA powstała Grupa Merytoryczna dla opracowania „Wytycznych do odbiorów dachów eksponowanych”. Eksperci wywodzący się z firm członkowskich Stowarzyszenia DAFA, w tym przedstawiciele Protan Polska, uznali, że warto opracować narzędzie, które będzie rozstrzygało spory przy odbiorach budynków i na które będzie można się powołać w uzgadnianiu wielu problematycznych kwestii pomiędzy wykonawcą a inwestorem i Generalnym Wykonawcą.


Protan Polska wspiera 11. edycję wyścigu charytatywnego ZŁOMBOL 2017!

2 września w Katowicach wystartowała 11. edycja największego na świecie wyścigu charytatywnego - ZŁOMBOL 2017. To impreza miłośników motoryzacji, podróży i tych, którzy chcą pomagać. Ponad 500 zespołów pokona 2500 km. Zebrane pieniądze od darczyńców, obecnie ponad 1 mln zł, przeznaczone zostaną dla podopiecznych domów dziecka.


Nowy Dyrektor Sprzedaży w Protan International

Espen Moe dołączy od 1 września br. do Protan International. Obejmując stanowisko Dyrektora Sprzedaży będzie odpowiedzialny za rozwój sprzedaży, w tym eksport pokryć dachowych - membran oraz systemów wentylacyjnych. Powołany zostanie także na Członka Zarządu Grupy Protan.


Zgrzewy na dachu i ich kontrola

Membrana to jeden z najważniejszych elementów pokrycia dachowego. Zapewnia odporność na szereg czynników zewnętrznych takich jak wiatr, deszcz, topniejący śnieg, wilgoć, wysoką i niską temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne. Sam materiał to jednak nie wszystko - dobór sposobu montażu do warunków otoczenia i specyfiki obiektu oraz odpowiednio wykonane zgrzewy mają kluczowe znaczenie.


Nowa aktywność Protan Polska

Rozwiązania Protan dzięki niezależnym dealerom są dostępne na Litwie już od trzech lat. Wkrótce stworzone zostanie nowe narzędzie wspomagające pracę dystrybutorów. Trwają przygotowania uruchomienia nowej strony internetowej w języku litewskim.


Spotkanie PROTAN INTERNATIONAL po raz pierwszy w Polsce

We wrześniu br. po raz pierwszy w Polsce spotkają się przedstawiciele Grupy PROTAN INTERNATIONAL. Reprezentanci poszczególnych krajów, gdzie obecna jest Grupa Protan będą rozmawiać o kierunkach rozwoju i nowych inicjatywach światowego lidera w technologiach membranowych.