W branży, gdzie kaski ochronne najczęściej noszą mężczyźni, dwie wyjątkowe kobiety wyróżniają się – dosłownie, na dachu. Praca dekarza wymaga siły, precyzji i wytrzymałości, ale także doskonałego oka do detali oraz umiejętności rozwiązywania problemów.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet chcemy wyróżnić i uhonorować silne, utalentowane i inspirujące kobiety, które są częścią Protan.
W Protan wierzymy, że prawdziwa innowacja i efektywność rodzą się, gdy ludzie współpracują ponad granicami, dziedzinami i doświadczeniami.
Innovation meets design in an exciting collaboration between Protan Polska and Warsaw’s renowned School of Form.
Po ponad 13 latach pełnienia funkcji CEO Grupy Protan, Erik Øyno rezygnuje ze swojego stanowiska.
Dołącz do PROcycle – naszego cyrkularnego konceptu zrównoważonych dachów. Wybierając Protan, otrzymujesz trwałe rozwiązanie i jednocześnie zmniejszasz swój ślad środowiskowy. Recyklingujemy stare dachy i tworzymy nowe możliwości – dołączysz?
Od 1 czerwca Roar Lunde objął stanowisko Dyrektora Produkcji w firmie Protan, nadzorując działalność w Norwegii, Turcji i Polsce. Z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu technologią i produkcją, Roar jest gotów poprowadzić Protan w nową erę innowacji i jakości.
Protan jako kontynuator bycia liderem w dziedzinie zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań dachowych, z dumą ogłasza przejście z Protan SE Titanium+ na Protan SE 1.8. Ta zmiana stanowi znaczący krok naprzód w dostosowaniu się do standardów środowiskowych, podnosząc jakość produktów i poprawiając wydajność instalacji.
W Protan jakość jest kamieniem węgielnym wszystkiego, co robimy. Nasze laboratorium odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu, że produkty Protan spełniają najwyższe standardy jakości.
W Protan angażujemy się w dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług, jednocześnie biorąc odpowiedzialność za środowisko i bezpieczeństwo naszych pracowników. Aby osiągnąć te cele, stosujemy zintegrowany system zarządzania zgodny z międzynarodowymi normami ISO. Standardy te stale pomagają nam udoskonalać nasze praktyki – zapewniając klientom poczucie bezpieczeństwa i pewność, że są w dobrych rękach.
Poznaj Franka Utheima, nowego dyrektora handlowego (CCO) firmy Protan ds. budowania tuneli i górnictwa. Dzięki dziewięcioletniemu doświadczeniu w firmie Protan i rozległemu doświadczeniu w międzynarodowym marketingu, zarządzaniu projektami i budownictwie Frank stanie na czele ekspansji firmy Protan w sektorze tuneli i górnictwa.
Protan Vacuum Roof to unikalne rozwiązanie, które zapewnia szybki montaż bez konieczności stosowania łączników na powierzchni dachu. Wykorzystując siłę wiatru, membrana dachowa jest zasysana do konstrukcji dachu, dzięki czemu idealnie nadaje się do renowacji dużych powierzchni dachowych. Im silniejszy wiatr wieje, tym lepiej działa system.
Stoimy w obliczu ważnego okresu przejściowego, w którym przejdziemy na gospodarkę o bardziej zamkniętym obiegu. Przejście to wynika zarówno z Zielonego Ładu UE, jak i nowych celów krajowych, które wymagają zwiększonego recyklingu. Celem jest stworzenie zrównoważonej przyszłości. W Protan wierzymy, że razem możemy zrobić to najlepiej!
Dlaczego warto zakładać zielone dachy? To nie tylko modny trend, ale także praktyczne rozwiązanie z wieloma korzyściami dla środowiska i codziennego życia. Przemieniają one nieużywaną przestrzeń dachową w bujną, zieloną oazę, która poprawia estetykę budynków i przyczynia się do ochrony środowiska.
W marcu 2024 r. europejscy prawodawcy przyjęli unijny standard energii słonecznej w ramach polityki UE. Wykonanie dyrektywy w sprawie budynków nakłada obowiązek instalowania instalacji fotowoltaicznych na budynkach w całej Europie. Inicjatywa ta, obowiązująca stopniowo od 2026 r. - wspiera cel UE, jakim jest zmniejszenie emisji netto gazów cieplarnianych o co najmniej 55% do roku 2030.
Spotkaliśmy się z Christenem Rehnem, dyrektorem ds. rozwiązań cyfrowych w firmie Protan, aby omówić kluczową rolę, jaką platformy cyfrowe odgrywają w osiąganiu celów strategicznych.
Projekt „NextGen TPO” firmy Protan rozpoczął się w 2020 roku na naszej linii produkcyjnej TPO w Gebze w Turcji.
Ulepszenie systemów Ventiflex, dzięki najnowocześniejszym czujnikom przepływu powietrza: Udane partnerstwo Virinco-Protan
Protan to firma oferująca rozwiązania dla dachów płaskich, które redukują emisję gazów cieplarnianych i są zgodne ze standardami BREEAM. Celem naszej firmy jest uczynienie oferowanych produktów lepszymi, mocniejszymi i trwalszymi, przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na klimat.
Odpady stanowią znaczące wyzwanie środowiskowe w branży budowlanej, a Protan podejmuje obecnie ważny krok w zmniejszaniu ilości odpadów, poprzez współpracę z jednym z naszych dostawców izolacji - firmą Rockwool.
Protan AS dostarcza zrównoważone i przyjazne środowisku rozwiązania dachowe, które przyczyniają się do zmniejszenia śladu CO2 i braku emisji na placach budowy. Jesteśmy dumni że nasze membrany dachowe mogą być poddane recyclingowi.
Protan z dumą ogłasza otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Stęszewie.
Jedną z architektonicznych wizytówek stolicy jest BUW, czyli Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie. Sekret jego popularności to efektowna architektura, ale przede wszystkim znajdujący się na dachu ogród. Wielkopowierzchniowy dach płaski to dobre miejsce na stworzenie zielonej przestrzeni.
Ultralekkie, bo ważące zaledwie 1,4kg/m2 produkty służące do izolacji wodnej na dachach płaskich skośnych, eksponowanych i balastowanych.
Remont mieszkania, odświeżenie koloru ścian, nawet montaż zwykłej póki, to zadania, które często odkładamy na później, nieustannie wymyślając kolejne wymówki.
Zimowa aura to wyzwanie dla wielu konstrukcji dachowych. Porywisty wiatr, niskie temperatury, marznący deszcz, naprzemiennie z zalegającym i topniejącym śniegiem przyczyniają się do problemów ze szczelnością pokrycia dachowego.
Na placu budowy czas niezaprzeczalnie zastanowi jeden z najważniejszych elementów przy rozliczaniu wykonawcy z założonych zobowiązań.
Trwały i szczelny dach to skuteczna ochrona konstrukcji całego budynku przed działaniem czynników atmosferycznych, a zwłaszcza wilgocią.
Odpowiednie wykonanie i późniejsza prawidłowa eksploatacja pokrycia dachowego mają istotny wpływ na sprawność techniczną oraz trwałość obiektu.
Dach jako przegroda zewnętrzna budynku, narażony jest nie tylko na działanie zmiennych temperatur, deszczu i śniegu, lecz także podmuchów wiatru.
Boom na fotowoltaikę nie słabnie – jak wskazują dane, łączna moc źródeł energii ze słońca w Polsce na koniec stycznia 2021 roku wyniosła ponad 4,1 GW.
Zielona rewolucja w budownictwie staje się faktem, również na dachach.
Prawidłowo wykonany dach to estetyka, trwałość na lata i skuteczna ochrona budynku przed działaniem czynników atmosferycznych.
Ostatnie lata przynoszą intensywne fale upałów. Coraz częściej mamy więc do czynienia z tropikalnymi nocami i temperaturami przekraczającymi 30 °C w ciągu dnia.
Dachy płaskie na budynkach przemysłowych i gospodarczych w Polsce często Pokryte są papą lub wykonane są z płyt warstwowych.
Wielkopowierzchniowe dachy płaskie mogą zyskać zupełnie nową funkcjonalność i ciekawą bryłę dzięki zastosowaniu konstrukcji balastowych.
Czas to pieniądz, a na placu budowy sprawna realizacja prac jest na wagę złota i pozwala na osiągnięcie znacznych oszczędności.
Sezon grzewczy w Polsce związany jest z pogorszeniem jakości powietrza. Źródła zanieczyszczeń to przede wszystkich domowe piece grzewcze i lokalne kotłownie, z których pochodzi emisja pyłów i szkodliwych gazów.
Sezon zimowy to trudny egzamin dla każdego dachu. Znaczne wahania temperatury i zalegający, a następnie topniejący śnieg mogą stanowić duże wyzwanie dla jego wytrzymałości oraz szczelności.
Wielopowierzchniowy dach płaski może stać się „fabryką” zielonej, taniej energii. To możliwe dzięki wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych.
Każda budowa wymaga skrupulatnego planowania. Za ogromnymi przedsięwzięciami stoi grono specjalistów odpowiedzialnych za przewidywanie etapów budowy, optymalizowanie czasu prac i zamówienie wymaganych materiałów w odpowiednich ilościach. Każda zwłoka może równać się ogromnym kosztom.
Coraz cieplejsze i dłuższe dni nastrajają do działania. Kwitnące na drzewach pąki i pojawiające się gdzieniegdzie kolorowe kwiaty ożywiają smutną i szarą przestrzeń.
Inwestorzy coraz przychylniej patrzą na polski rynek, decydując się na budowę nowoczesnych, imponujących hal i magazynów przemysłowych.
Kraje skandynawskie nie bez powodu od wielu lat kojarzone są z wysokimi standardami bezpieczeństwa i jakości.
W obecnych czasach coraz trudniej dotrzeć z własnym komunikatem lub reklamą do potencjalnych klientów.
Dach to nieodłączny element budynku, chroniący go przed działaniem czynników atmosferycznych.
Energooszczędność i wykorzystanie ekologicznych rozwiązań to we współczesnym budownictwie mocno widoczny trend.
Ułatw codzienną pracę dekarzom dzięki samoprzylepnej paroizolacji.
Ekstremalna pogoda wkrótce wróci do normy. Jednocześnie nasze miasta stają się coraz gęściej zaludnione, często kosztem terenów zielonych, które zatrzymują opady. Dla starej i niewymiarowej sieci kanalizacyjnej staje się to poważnym problemem, który można rozwiązać na dachu.
Ważne jest, aby zapewnić osobom pracującym na wysokości najlepsze warunki do bezpiecznego miejsca pracy. Protan poważnie traktuje bezpieczeństwo i oferuje kilka rozwiązań zabezpieczających, które zabezpieczają dach nawet po jego wykonaniu (ochrona osobista dla przyszłego ruchu na dachu).
Praca w tunelach i kopalniach wymaga wydajnych rozwiązań wentylacyjnych, które zapewniają świeże powietrze oraz transport gazów i pyłów z obszarów produkcyjnych. Rozmawialiśmy z Kjell Thoen w Protan, aby dowiedzieć się, jak mierzą się z wyzwaniami z tym związanymi.
Dachy mają nieograniczony potencjał, który jest ograniczony tylko fantazją architekta lub budowniczego. Ale jak najlepiej spełnić zielone marzenie na dachu?
Dzięki naszej płycie paroizolacyjnej uzyskasz dobrą szczelność wokół odpływów i przejść rurowych. Jest łatwa w użyciu i zapewnia dobre uszczelnienie pomiędzy rurami i paroizolacją.
- To, co dzieje się tutaj na dachu, to dla branży budowlanej przełom i coś, do czego wszyscy będą dążyć.